Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Бобрицька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04363828) був реорганізований і увійшов до складу Великодимерської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Бобрик
Броварський район, Київська область

Духовність села

Свято-Вознесенський храм села Бобрик
 

11 липня 2011 року Єпископ Броварський Феодосій провів Божественну Літургію
в Вознесенському храмі села Бобрик.
 

22 вересня 2009 року, у день пам'яті Святителя Феодосія Чернігівського, 
Свято-Вознесенська парафія с.Бобрик Броварського району відзначила 21-у річницю свого відродження. 

"Святкове богослужіння з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира очолив Преосвященніший Іларій, єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії. За Божественною літургією єпископ Іларій звернувся до всіх присутніх з повчальним словом про значення та необхідність наслідування життя святих, для яких взірцем був сам Христос. Після закінчення Служби Божої та Хресної ходи навколо храму владика Іларій поздоровив настоятеля храму архімандрита Іоанна (Шевченка), його співслужителів та всіх присутніх зі святом і подякував за теплу зустріч і спільні молитви, і вручив фундаторам та прихожанам храму нагороди Блаженнішого Митрополита Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви.

До 21-ї річниці відродження Свято-Вознесенської парафії благословінням Його Блаженства були нагороджені фундатори храму: Сидоренко Іван Олексійович- орденом князя Володимира 2-го ступеня, Дарага Роман Дмитрович - орденом  прп. Іллі  Муромця 2-го ступеня. Також церковних орденів, медалей та грамот були удостоєні  доброчинці та прихожани Свято-Вознесенської парафії." (Інформаційний портал "Православіє в Україні").

Історія Свято-Вознесенського храму села Бобрик

Рішенням Київського облвиконкому від 7 серпня 1990 р. православній общині с. Бобрик виділено під будівництво церкви земельну ділянку площею 0,33 га.У тому ж році було завезено основні будматеріали і розпочато будівництво. Але ще перед цим вирішено було побудувати поруч з майбутньою церквою будинок, у якому тимчасово мали відправлялися богослужіння, а частина приміщення використовуватися під житло для священика. У тодішніх офіційних документах цей будинок називався «молильним будинком», або «церковною спорудою». Допоки він будувався, богослужіння тимчасово відправлялися в приватному будинку по вул. Радянській. Кілька місяців тут відправляв служби ієрей Валентин, якого згодом було переведено до Києва.

З 1989 по 1993 роки бобрицьку парафію очолював протоієрей Анатолій Григорович Городінський, який разом з віруючими села доклав чималих зусиль у справі будівництва нового храму. Народився о. Анатолій у 1947 р. в с. Пії Миронівського району на Київщині. Закінчив духовну семінарію і духовну академію в Москві. У 1977–1989 роках – настоятель церкви святого Іоанна Богослова в с. Гайшин Переяслав-Хмельницького району. Після  служіння у Бобрику його призначено настоятелем Свято-Покровської церкви с. Требухів Броварського району. У 1997 р. за заслуги перед Українською Православною Церквою удостоєний найвищої священицької нагороди –  митри. Помер 13 вересня 2008 р. З почестями похований біля вівтаря требухівської церкви.

З 21 листопада 1993 р. настоятелем Свято-Вознесенської церкви стає архімандрит Іоанн (Шевченко). На перші роки його керівництва православною громадою Бобрика припали основні роботи по будівництву нової церкви. Будували церкву, як то кажуть, «всім миром». Віруючі надавали посильну допомогу фізичною працею на будівництві, матеріально. Без перебільшення можна сказати, що період будівництва церкви в селі став на лише своєрідним випробуванням для вірян, яке вони пройшли з честю, а й ще більше об’єднав сельчан, показав традиції громадської взаємодопомоги.

Архімандрит Іоанн (в миру – Геннадій Леонідович Шевченко) народився 1972 р. в м. Ірпінь Київської обл. У 1988 р. стає послушником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. З 1989 по 1993 роки навчається в Київській духовній семінарії, по закінченню якої рукопокладений в ієрейський (священицький) сан. У листопаді того ж року призначений до Свято-Вознесенського храму Бобрика, настоятелем якого залишається й донині. У березні 1995 р. прийняв чернецький постриг під іменем Іоанна. 19 листопада 1998 р., в день освячення новозбудованої Свято-Вознесенської церкви, ієромонах Іоанн удостоєний звання ігумена. У 2005 р. за заслуги перед церквою одержує сан архімандрита.

За роки служіння о. Іоанна в Бобрику, двоє прихожан церкви вирішили присвятити своє життя духовному служінню і прийняли священицький сан. Це протоієрей Володимир Григорович Латинник (нині настоятель Свято-Михайлівської церкви с. Шевченкове) та протоієрей Петро Іванович Дарага – клірик Свято-Вознесенського храму села Бобрик. У 2001–2005 роках, до рукопокладення у священики, о. Петро служив у цьому ж храмі дияконом.

Урочисте освячення нового Свято-Вознесенського храму Бобрика 19 листопада 1998 р. очолив Блаженнійший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, у присутності почесних гостей та велелюдного зібрання віруючих. Протягом 2005–2007 років у новій церкві споруджуджено південний боковий вівтар, який освячено 2 лютого 2008 р. секретарем Митрополита Київського і всієї України, єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром на честь святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua